Forum Muzyczne

A State Of Trance With Armin Van Buuren. Forum muzyczne poswiecone kultowej audycji ASOT. A na nim mnostwo informacji ze sceny klubowej, dobrej muzyki, oraz najnowsze asoty i inne sety

Jak to jest z odtwarzaniem muzyki dla szerszej publicznosci?

Rozmowy bez zadnych ograniczen. ;)

Moderator: Moderator

Jak to jest z odtwarzaniem muzyki dla szerszej publiczności?

Postprzez Lukas001 » 2008-02-21, 14:25

Nie jestem zorjetowany jak to jest z odtwarzaniem muzyki np. w klubie dla szerszej publicznosci, ciekawi mnie jak to odnosi sie do prawa czy grozi za to kara ? , za takie publiczne odtwarzanie ?, trzeba odtwarzac z orginalnych cd , vinyli ?? Moze ktos jest na biezaco w tym temacie i postara mi udzielic kilku cennych wskazowek ! z gory wielkei dzieki ;-)
Ostatnio edytowano 2008-02-21, 14:26 przez Lukas001, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lukas001
-#400
-#400
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2007-12-20, 20:26
Lokalizacja: .T.o.r.u.ń.

Postprzez CaLi » 2008-02-21, 15:29

W Polsce jest tak ze juz wiekszosc Dj/producentow gra z orginalnych plyt! Ale nadal czesto bywa tak ze wiele osob gra z piratow.. wielu nie stac na nowe cd bo cenu jak dla mnie u nas w Polosce sa za wysokie. Idzm dalej. Jest impreza DJ gra z piratow. Wpada kontrola konfiskuja wszystko co sie da kazda CD ! To jest karalne.nie raz nie dwa spotkalam sie z czyms takim ze DJ gra z piratow ale zaraz obok ma walizke pelna ORGINAŁOW jak to ujac " JAKBY CO" Takie kontrole nie sa zapowiadane.

Bylo juz glosno o takich inspekcjach w Polsce gdzie nawet zawineli sprzet! Co dla mnie bylo zaskoczeniem.

Wezmy teraz pod uwage np rozglosnie internetowe czy FM. Takie rozglosnie musza oplacac ZAIKS nie sa to male koszta.Wiadomo kazdy artysta stara sie by nie grano jego utworow bez prawa. Dlatego jest wlasnie taki Zaiks ktory pinuje wlasnie tej sprawy. Jesli zaiks spotka radio ktore nie oplaca po prostu zabieraja sie za dana rozglosnie i ja kasuja zakladajac jeszcze przy tym sprawy sadowe!

mam nadzieje ze troche Ci pomoglam. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
CaLi
Administrator
Administrator
 
Posty: 660
Dołączył(a): 2006-10-24, 19:59
Lokalizacja: :::ŁÓDZ:::

Postprzez SzAkAl » 2008-02-21, 15:41

Kod: Zaznacz cały
ZAIKS to za malo!

Jesli prowadzisz sklep lub zaklad fryzjerski i sluchasz radia - musisz zaplacic tantiemy - ostrzega Gazeta Wyborcza.

Kontrolerzy odwiedzaja m.in. punkty dzialajace na Retkini. Ĺťeby legalnie puszczac muzyke w sklepie albo barze, wlasciciel musi miec podpisane umowy z az czterema organizacjami: ZAiKS, STOART, SAWP, ZPAV. Kazda z nich ma prawo do egzekwowania oplat za prawa autorskie. I kazda, po naglosnionej akcji Poczty Polskiej zwiazanej z abonamentem radiowo-telewizyjnym, korzysta z tego prawa, odwiedzajac sklepy, zaklady uslygowe i gastronomiczne.

Placic mozna albo wedlug stawek uzaleznionych od powierzchni i rodzaju dzialalnosci albo od obrotow. Przyklady? Maly sklep o powierzchni 50 metrow kwadratowych musi miesiecznie, tylko organizacji STOART, chroniacej prawa artystow wykonawcow, placic prawie 23 zlote. Dla restauracji, ktora ma maksymalnie 20 miejsc siedzacych, stawka wynosi 58 zlotych miesiecznie.

aa.bosko.pl/codziennik/?news=3789

a co do zaiksu to wszystkie informacje masz tu:
aa.zaiks.org.pl/
Avatar użytkownika
SzAkAl
-#1400
-#1400
 
Posty: 447
Dołączył(a): 2006-07-21, 11:20
Lokalizacja: ZdW

Postprzez Patryczek » 2008-02-22, 11:11

Jezeli kupisz utwor np. na beatporta, audiojellya itp. to dostajesz na miala potwierdzenie, ze kupiles utwor i masz pelne prawo do odtwarzania go w klubie. Oczywiscie musisz miec to wydrukowane jakby kontrola przyszla.
Patryczek
 


Powrót do Na luzie

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron