Forum Muzyczne

A State Of Trance With Armin Van Buuren. Forum muzyczne poswiecone kultowej audycji ASOT. A na nim mnostwo informacji ze sceny klubowej, dobrej muzyki, oraz najnowsze asoty i inne sety

Ankieta - ograniczanie i zamkniecie download

Propozycje, zazalenia oraz informacje odnosnie dzialalnosci forum.

Moderator: Moderator

Czy jesteś za stopniowym ograniczaniem downloadu pełnych wersji utworów, prowadzącym do całkowitej likwidacji działów z tą muzyką

Ankieta wygasła 2009-05-13, 13:00

TAK
28
67%
NIE
14
33%
 
Liczba głosów : 42

Postprzez Joy » 2009-05-03, 11:16

skoro pisalas juz o to do Dydka, to nie pozostaje mi nic innego, jak wyciagnac ankiete w ogolne i wydluzyc czas glosowania o kolejny tydzien... bez komentarza !!
Avatar użytkownika
Joy
Administrator
Administrator
 
Posty: 681
Dołączył(a): 2007-04-13, 18:45
Lokalizacja: RzeszĂłw

Postprzez DREaX » 2009-05-03, 11:46

Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, ktora sluzy do wymiany informacji i pogladow miedzy osobami o podobnych zainteresowaniach przy uzyciu przegladarki internetowej.

Jak widac, nasze forum odbiega od tej definicji. Jestem za usunieciem downloadu z wyjatkiem RIPow, audycji i live setow. Jesli ktos chce cos scia. bez zadnych problemow.
Ostatnio edytowano 2009-05-03, 11:46 przez DREaX, łącznie edytowano 1 raz
DREaX
-#2200
-#2200
 
Posty: 1324
Dołączył(a): 2008-05-18, 13:18
Lokalizacja: Polska

Postprzez VerTax » 2009-05-03, 12:03

VerTax do Dydka napisał(a):Wlasnie zauwazylem ze ankieta odnosnie download zostala przerzucona do dzialu ogolnego, a co za tym idzie, zwykli userzy (ktorzy w absolutnej wiekszosci sa ssaczami) maja prawo glosowania. :/Wiadomym jest, ze oni beda przeciwko zlikwidowaniu downloadu, czego tez chce Cali i wiem ze to z jej inicjatywy wyniknela ta sytuacja i to ona chciala przeniesienia ankiety na dzial ogolny, gdyz liczy na glosy pijawek. To nie jest uczciwe wobec stalych uzytkownikow forum, ktorzy to forum wspoltworza, siedza godzinami i dbaja o dobra atmosfere tego forum.

Jest to takze konflikt interesow jesli chodzi o promocje forum, jako opiniotworczego. Jak forum z downloadem nielegalnym moze byc opiniotworcze?? W chwili obecnej prowadzone sa dwa TOTALNIE sprzeczne dzialania. Z jednej strony stali userzy (i tylko i wylacznie VIPy!!!) pracuja nad promocja forum, staraja sie zrobic jakis szum wokol forum. Z drugiej strony Cali, jako jedyny staly user tak naprawde, proboje uratowac download, ktory jest nielegalny. Glos jednego usera liczy sie bardziej niz kilkunastu userow?? To ma byc spolecznosc forumowa??

aa.asot.pl/topics102/promocja-f ... t19221.htm

To jest link do tematu o promocji forum. Wypowiadaja sie na nim tylko i wylacznie VIPy, moderatorzy i admini. Zwykli userzy (poza deFFem, Dreaxem i mna- my z VIPow zrezygnowalismy ;))nie przykladaja uwagi do promocji, bo im na forum jako takim nie zalezy. Jesli maja w dupie (krotko mowiac) to forum to dlaczego maja miec prawo do podjecia tak istotnej decyzji, jaka jest zmiana wizerunku forum??


Promocja forum juz ruszyla. Dzieki promocji przybylo nam duzo userow ostatnio. Forum zaczyna robic sie popularne. Jesli bedzie glosno o forum, zwieksza sie ryzyko ze ktos doniesie "pewnym organom" o tym, iz na forum sa linki do nielegalnych plikow. To sciagnie klopoty na forum, dzieki zaborczosci pewnych ludzi. I nie uratuje sytuacji fakt, ze na forum plikow nie ma. Ale forum WSPOMAGA piractwo muzyczne. Podobna sytuacja miala miejsce z The Pirate Bay (aa.pcformat.pl/index.php/news/n ... rzmi-winni). Sam serwis jest legalny i nadal otwarty, ale tworcow serwisu skazano na grzywne w wysokosci ok 12 mln zlotych za propagowanie piractwa. Tu sytuacja moze wygladac podobnie. Forum bedzie legalne i nie zamkna go, ale tworcow forum i ludzi udostepniajacych tu pliki moga wziac pod lupe.

To tyle co chcialem powiedziec. Jestem na tym forum 2 lata i znam tu wielu ludzi. Nie pisalbym gdyby mi nie zalezalo na dobru tego forum.

Pozdrawiam, VerT


PS. To jeszcze bym zaproponowal, aby w ankiecie mogli brac udzial NIEZAREJESTROWANI. Wtedy wynik bedzie bardziej wiarygodny.
Ostatnio edytowano 2009-05-03, 12:50 przez VerTax, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
VerTax
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2008-11-09, 15:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Jichynn » 2009-05-03, 14:31

PS. To jeszcze bym zaproponowal, aby w ankiecie mogli brac udzial NIEZAREJESTROWANI. Wtedy wynik bedzie bardziej wiarygodny.


Moim zdaniem dobrze sie stalo, ze ankieta jest ogolnodostepna.
Po pierwsze pokazuje, ze nie dzialamy "pod stolem".
Po drugie pokaze jakie jest zainteresowanie, zwyklaych statystycznych uzytkownikow zyciem forum. Wszak podejmujemy wazna decyzje.

A teraz o dziale download.
Nie cieszy sie juz takim zainteresowaniem jak w 2007 czy nawet w 2008 roku. Widac to w dziale z singlami. Kiedys jak sie chcialo skomentowac sciagniety utwor to byl problem ze znaleziemiem tematu, ktory w ciagu jednego-dwoch dni szybko wedrowal na 3,4 czy nawet piata strone. Teraz moze byc i 5 dni, a i tak znajde go na pierwszej lub drugiej stronie. Czyli spadlo zainteresowanie dzialem. To samo Winyle, tam to sie praktycznie nic nie dzieje.

Skoro mamy byc forum opiniotworczym to wazne jest takze to co sie nam podoba.
Dzial download mozna zastapic czyms podobnym do tego co mialem okazje ogladac na puretrance. Czyli wrzucamy info o release (wszystkie najwazniejsze dane) i poprostu komentujemy.
Nalezy tylko ujednolicic wsawianie notek a nie ze jeden wrzuci 10/10 a drugi 5/5, do tego kazdy punkt mialby swoj slowny odpowiednik. Fajnym rozwiazaniem byloby cos takiego jak jest na a.discogsa (srednia ocena i liczba oddanych glosow) ale opcje tego forum nie chwyca tego niestety.
Ostatnio edytowano 2009-05-03, 14:31 przez Jichynn, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jichynn
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 513
Dołączył(a): 2006-12-08, 14:56
Lokalizacja: z Pomorza

Postprzez Kamil_GD » 2009-05-03, 14:41

Moim zdaniem dzial "Download" powinien zostac zamkniety. Przeciez wszyscy chcemy aby Trance sie rozwijal a sciagajac utwory nie ulatwiamy tego. Moglby zostac dzial RIP, audycje i sety z roznych imprez. Co do ankiety to mysle, ze nie byloby zlym pomyslem gdyby mogli glosowac tez ludzie, ktorzy nie sa zarejestrowani na forum. Tak wiec mogl glos idzie na "tak".

PS: Mysle tez, ze gdyby dzial "Download" zostal zamkniety to na forum przybywalo by wiecej "wartosciowych" uzytkownikow, ktorzy dzialali by dla dobra forum a nie tylko sciagali utwory.
Ostatnio edytowano 2009-05-03, 14:46 przez Kamil_GD, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Kamil_GD
-#150
-#150
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2009-02-15, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez VerTax » 2009-05-03, 14:49

Jichynn napisał(a):Po drugie pokaze jakie jest zainteresowanie, zwyklaych statystycznych uzytkownikow zyciem forum.


Zainteresowanie forum jest znikome. Dzialem download ogromne.

Gwoli scislosci, azeby zamknac usta moim przeciwnikom, mam na mysli jaka czesc czasu poswieca przecietny user "Request" przesiadywaniu na forum w dzialach "pozadownloadowych" a jaka czesc czasu na dzial download. Bo zgodze sie ze stwierdzeniem, ze dzis zainteresowanie downloadem jest male, wsrod VIPow.
Ostatnio edytowano 2009-05-03, 14:55 przez VerTax, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
VerTax
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2008-11-09, 15:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez deFF » 2009-05-03, 16:03

moim skromnym zdaniem :P pewnie powiem to co napisali inni forum to ma byc skarbnica wiedzy informacji miejsce wymieniania pogladow a nie tylko i wylacznie ssalnia plikow....jestem na forum od paru mieseicy i dzien w dzien jak przegladam to forum to wiecznie widze tylko pliki do sciagneicia miliony linkow do roznistych serwerow by sciagnac to tamto sramto itp i na 5 stronach 4 tematy w ktorych mozna powyminaic poglady pokonwersowac ludzie o co tu kurde chodzi to jest traker z muzyka czy forum...chyba ktos sie zagalopowal a ta maszyna ruszyla dalej i nikt jej juz nie zatrzymal...moja drobna sugestia i zarazem propozycja, download powinien byc dostepny tylko i wylacznie dla vipow a nie dla wszystkich...najrozsadniej bylo by ustalic jakeis zasady sztywne co do uzyskania vipa i osoba ktora chciala by cos possac najpierw musiala by sie postarac ...ze tak powiem zapracowac na to zaszczytne miano vipa, taka osoba ktora bedzie chcial possac bedzie musial sie troszeczke postarac wiec zyskeamy kolejnego wartosciowego usera..
Avatar użytkownika
deFF
-#400
-#400
 
Posty: 161
Dołączył(a): 2008-09-21, 18:39
Lokalizacja: AmszterdooM

Postprzez DREaX » 2009-05-03, 16:48

deFF napisał(a):moim skromnym zdaniem :P pewnie powiem to co napisali inni forum to ma byc skarbnica wiedzy informacji miejsce wymieniania pogladow a nie tylko i wylacznie ssalnia plikow....jestem na forum od paru mieseicy i dzien w dzien jak przegladam to forum to wiecznie widze tylko pliki do sciagneicia miliony linkow do roznistych serwerow by sciagnac to tamto sramto itp i na 5 stronach 4 tematy w ktorych mozna powyminaic poglady pokonwersowac ludzie o co tu kurde chodzi to jest traker z muzyka czy forum...chyba ktos sie zagalopowal a ta maszyna ruszyla dalej i nikt jej juz nie zatrzymal...moja drobna sugestia i zarazem propozycja, download powinien byc dostepny tylko i wylacznie dla vipow a nie dla wszystkich...najrozsadniej bylo by ustalic jakeis zasady sztywne co do uzyskania vipa i osoba ktora chciala by cos possac najpierw musiala by sie postarac ...ze tak powiem zapracowac na to zaszczytne miano vipa, taka osoba ktora bedzie chcial possac bedzie musial sie troszeczke postarac wiec zyskeamy kolejnego wartosciowego usera..

Z punktu widzenia ssaka to nie ma sensu, bo na pewno znajdzie to czego szuka gdzie indziej. Zamknac i tyle.
DREaX
-#2200
-#2200
 
Posty: 1324
Dołączył(a): 2008-05-18, 13:18
Lokalizacja: Polska

Postprzez Klaudia » 2009-05-03, 18:08

a dalam glos na nie :hyhy:
Avatar użytkownika
Klaudia
-#30
-#30
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2007-02-28, 22:16
Lokalizacja: Wstydzę się :)

Postprzez JADD » 2009-05-03, 18:17

glos oddany
Avatar użytkownika
JADD
-#850
-#850
 
Posty: 275
Dołączył(a): 2008-02-02, 21:10
Lokalizacja: z EnTrance

Postprzez CaLi » 2009-05-03, 19:11

jezeli mozna ja nie kazalam przeniesc ale jak dobrze pamietam sam Sebastian mowil by ankieta byla ogolnodostepna :) to tak w ramach informacji dla mnie mozecie przeniesc tam gdzie bylo lub pozostawic tu a jesli tak bardzo chcecie zamkniecia dzis gadam z joyem i dzial znika z forum ja nie widze juz problemu :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
CaLi
Administrator
Administrator
 
Posty: 660
Dołączył(a): 2006-10-24, 19:59
Lokalizacja: :::ŁÓDZ:::

Postprzez nismo » 2009-05-03, 19:12

glos oddany na TAK z powodu tego, ze jesli ktos chce pobierac muzyke to sa od tego trackery pokroju TR lub TT, a przeciez 4um ma sierozwijac.. czego poczatkiem bedzie powoli zamykanie downloadu.. :)
Avatar użytkownika
nismo
-#850
-#850
 
Posty: 279
Dołączył(a): 2007-08-23, 12:28
Lokalizacja: Białystok

Postprzez wisnia118 » 2009-05-03, 21:42

Ludzie czy wy oszaleliscie tyle czasu bylo dobrze a teraz chcecie likwidowac lub zamykac dla wybranych osob!
wytlumaczcie mi co wam to da i co wam przeszkadza teraznieszy stan bo nie rozumiem tego postepowania a zarazem myslenia!!
forum dziala od chyba 3-4 lat o ile sie nie myle i od zawsze tak bylo i niech tak zostanie!! :-x
Avatar użytkownika
wisnia118
Administrator
Administrator
 
Posty: 335
Dołączył(a): 2006-07-22, 08:49
Lokalizacja: Łódź

Postprzez VerTax » 2009-05-03, 22:01

Wisnia, bez urazy, ale zagladasz tu od swieta i nie widzisz DLACZEGO chcemy "ukrycia" downloadu. :) Przejrzy tematy odnosnie promocji, zrozumiesz, dlaczego. :)
Avatar użytkownika
VerTax
-#SuperVIP
-#SuperVIP
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2008-11-09, 15:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez DREaX » 2009-05-04, 08:53

wisnia118 napisał(a):Ludzie czy wy oszaleliscie tyle czasu bylo dobrze a teraz chcecie likwidowac lub zamykac dla wybranych osob!
wytlumaczcie mi co wam to da i co wam przeszkadza teraznieszy stan bo nie rozumiem tego postepowania a zarazem myslenia!!
forum dziala od chyba 3-4 lat o ile sie nie myle i od zawsze tak bylo i niech tak zostanie!! :-x

Rozumiem, ze jestes na forum o wiele, wiele dluzej ode mnie, ale spojrz: na forum jest ponad 4 tysiace uzytkownikow, z czego z 50 mogloby na stan obecny tworzyc dyskusje, ale czy te 50 osob potrafiloby zmienic oblicze forum z warezowego na dyskusyjne? Odpowiedz jest prosta. Po co mamy byc kolejna strona warezowa? Czy tylko ludzie szukaja warezu? W zalozeniach, gdy powstawal internet byla wymiana informacji i niech ta strona ma taki charakter. Warezu jest tyle, ze kazda kolejna strona nic nie wnosi nowego tylko powiela zasoby innych serwisow warezowych. Pokaz mi ile jest stron o charakterze czysto dyskusyjnym.

Czesc uzytkownikow pewnie zauwazyla, ze juz nie udostepniam wersji full kawalkow.
Ostatnio edytowano 2009-05-04, 08:54 przez DREaX, łącznie edytowano 1 raz
DREaX
-#2200
-#2200
 
Posty: 1324
Dołączył(a): 2008-05-18, 13:18
Lokalizacja: Polska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron